HAKKIMIZDA

Otelimiz

Tarih, kültür ve turizm şehri Darende'de, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izni ile 9 Eylül 2006 tarihinde açılan otelimiz, 71 Oda ve 161 yatak kapasitesi ile misafirlerine hizmet vermektedir.


Otel Tiryandafil olarak vizyomuz: kaliteyi, çağdaşlığı ve profesyonel hizmeti Darende halkından başlayarak tüm insanlığa sunmaktır.


Malatya-Kayseri karayolu üzerinde(D-300 karayolu) yıl boyu hizmet veren otelimizde misyonumuz; ürün ve hizmet kalitemiz ile alternatifi düşünülmeyen, sektöründe ilerlemiş, müşteri taleplerine göre yeni yatırımlar gerçekleştiren, müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş, aile sıcaklığında lider bir kuruluş olmaktır.

Tiryandafil

Tarihi İpek Yolu üzerinde bir ilim ve kültür şehri olan Darende, 7000 yıllık tarihi boyunca farklı medeniyletlere ev sahipliği yapmıştır. 


Geçmişte; Timelkia, Tiranda, Tiryandafil ve Derindere isimleri ile meşhur olmuş Darende'nin eski isimlerinden olan "Tiryandafil" "Otuz yapraklı gül" anlamına gelmektedir.


Gerek her mevsim gül çeşitlerinin yetişmesi, gerekse Peygamber Efendimiz(sav)'in soyundan gelen Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri ve evlatlarının burada olması sebebiyle "Gül Şehri" olarak anılmaktadır.

Konum

Otelimiz; Malatya-Kayseri karayolu üzerinde yer almaktadır. Şehirler arası otobüslerin tamamı otelimiz önünden geçmektedir.


Darende şehir merkezine 2 km mesafede bulunan Otel Tiryandafil, Malatya Erhaç Havalimanına 80 km uzaklıktadır.


Somuncu Baba Külliyesi, Tohma Kanyonu, Kudret Havuzu ve Günpınar Şelalesi gibi Darende'nin tarihi ve turistik mekanlarına yakınlığı sebebiyle tercih edilen Otelimiz; müşteri memnuniyetine önem veren güler yüzlü kadrosuyla, kalite ve konforu bir arada sunmaktadır.


2022 Tiryandafil Otel. Tüm Haklar Saklıdır | KVKK Kişisel Verilerin Korunması Kanunu | Preysoft